26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Spotkanie z himalaistą Karolem Adamskim.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Spotkanie z himalaistą Karolem Adamskim w Zespole Szkół Technicznych: Dnia 23.02.2024r., w murach naszej szkoły, mieliśmy zaszczyt gościć wybitnego alpinistę, himalaistę – Karola Adamskiego, absolwenta naszej szkoły. Spotkanie to było niezwykłą okazją dla naszych uczniów, którzy mieli możliwość posłuchać fascynujących historii oraz doświadczeń związanych ze wspinaczką wysokogórską. Mieliśmy wielkie szczęście bo następnego dnia wyruszał na kolejną wyprawę do Etiopii w góry Siemen. Pan Karol zaprezentował serię filmów, w których dokumentował swoje ekspedycje oraz pokazywał specjalistyczny sprzęt alpinistyczny, który jest niezbędny podczas zdobywania najwyższych szczytów świata. Niezwykle inspirujące było także usłyszeć, że nasza szkoła odegrała istotną rolę w jego życiu edukacyjnym. Podczas swojej prelekcji Karol Adamski dzielił się nie tylko technicznymi aspektami wspinaczki, ale również osobistymi przemyśleniami. Podkreślał znaczenie przyjaźni oraz pomocy drugiej osobie w ekstremalnych warunkach. W swojej inspirującej prelekcji przypomniał uczniom, że aby pokonać górę, trzeba stać się górą – nie tylko podczas ekspedycji, ale również w dążeniu do realizacji własnych celów życiowych, a w szczególności zdobywania wiedzy podczas nauki w szkole. Ostrzegał również przed niebezpieczeństwami czyhającymi na himalaistów, takimi jak seraki czy brak tlenu na dużych wysokościach oraz niesamowite różnice temperatur czy silny wiatr.

Skip to content