Produkcja odbywa się w pięciu zakładach:
•Elektrociepłowni Siekierki (największa w Polsce elektrociepłownia konwencjonalna opalana węglem kamiennym);
•Elektrociepłowni Żerań (w zakładzie – dzięki zainstalowanym kotłom fluidalnym – stosuje się najnowocześniejsze rozwiązanie technologiczne);
•Elektrociepłowni Pruszków (najstarszy zakład PGNiG Termika, dysponujący własną siecią ciepłowniczą);
•Ciepłowni Kawęczyn (największe źródło szczytowe energii cieplnej dla aglomeracji warszawskiej, które pracuje jedynie w okresie zimowym)
•Ciepłowni Wola (zakład również pracuje sezonowo);
W warszawskich elektrociepłowniach PGNiG TERMIKA SA stosuje się przyjazne dla środowiska naturalnego technologie, efektywnie wykorzystuje się też paliwa i inne zasoby naturalne.Jak dotąd koncern PGNiG TERMIKA SA obniżył o 30% emisję dwutlenku węgla w porównaniu z ilością emitowaną w 1990 roku, przyjęta jako poziom bazowy. Do 2030 roku firma planuje dalsze obniżenie o 20%, a w kolejnych dekadach spadek emisji do zera.
Więcej informacji o firmie na stronie internetowej firmy.
W ramach wsparcia procesu rekrutacji i naboru do Technikum Mechanicznego, działającego w Zespole Szkół Technicznych partner szkoły firma PGNiG TERMIKA SA funduje stypendia dla 3 osób, które wybiorą technikum mechaniczne oraz uzyskają najwyższą liczbę punktów z egzaminu gimnazjalnego i świadectwa. Stypendium w wysokości ok. 1500 zł netto będzie przyznawane na okres roku szkolnego. W klasach starszych (klasy II – IV technikum) PGNiG TERMIKA SA także będzie promować uczniów uzyskujących najwyższe średnie ocen semestralnych i rocznych. Podstawą do uzyskania stypendium będzie przede wszystkim średnia z przedmiotów zawodowych. Dlatego serdecznie zapraszamy gimnazjalistów do skorzystania z pomocy stypendialnej i wyboru klasy Technikum Mechanicznego profil „technik-mechanik budowa maszyn energetycznych”. Gimnazjalisto! Możesz już dziś zapewnić sobie godziwe „kieszonkowe”, które pozwoli Ci na małe szaleństwa tak potrzebne w Twoim wieku!!! Program stypendialny PGNiG TERMIKA SA.
Kryteria ubiegania się o stypendium zawodowe to – w przypadku pierwszoklasistów – najwyższa łączna liczba punktów z egzaminu gimnazjalnego i średniej arytmetycznej ocen końcowych na świadectwie ukończenia gimnazjum, a w kolejnych latach – średnia arytmetyczna ocen rocznych z przedmiotów zawodowych.