Szkoła Mistrzostwa Sportowego (SMS)

#zstradomInformacje na temat SMS (PDF)

Szkoła Mistrzostwa Sportowego wchodzi w skład Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu

W ramach klas technikum działających w szkole proponujemy naukę w klasie sportowej o profilu lekkoatletycznym.

Ideą powołania klas było zapewnienie uczniom możliwości wszechstronnego rozwoju, a szczególny nacisk został położony na konkurencje lekkoatletyczne. Rozwój tej dyscypliny pozwolił na wychowanie w naszej szkole wielu reprezentantów kraju. Uczniowie nasi to medaliści mistrzostw Europy, Świata i Polski, którzy osiągnęli sukcesy na terenie kraju i zagranicą. Absolwenci naszej szkoły oraz obecni uczniowie w zdecydowanej większości, byli objęci szkoleniem w ramach Kadry Narodowej. Nasi trenerzy to doświadczeni pedagodzy, którzy szkolą młodzież w ramach Kadry Narodowej.

Nasze szkoła umożliwia uczniom nabycie kwalifikacji zawodowych w kierunkach:

• technik informatyk
  • technik informatyk (Szkoła Mistrzostwa Sportowego)
  • technik programista
  • technik mechanik
  • technik mechatronik
  • technik elektryk
  • technik energetyk
  • technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (OZE)

Uczniowie którzy posiadają minimum 3 klasę sportową lub osiągną maksymalną ilość punktów na testach sprawnościowych mogą wybrać dowolna klasę w ramach SMS

Szkoła zapewnia:

• wysoki poziom kształcenia