26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Tożsamość cyfrowa – kim jestem w mediach społecznościowych?

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W środę 21.02 uczniowie klas 1M, 1T, 2P, oraz 3D pod opieką Pani Moniki Pskit i Karoliny Malczewskiej-Kowalik wzięli udział w międzyklasowej debacie. Spotkanie odbyło się w związku z obchodami Dnia Ochrony Danych Osobowych i Dnia Bezpiecznego Internetu oraz realizacją w szkole ogólnopolskiego programu Twoje Dane – Twoja sprawa. Po wspólnym ustaleniu zasad przebiegu spotkania, wspólnie z prowadzącymi z klasy 5T Kubą, Kacprem i Michałem uczniowie dyskutowali próbując odpowiedzieć na pytania związane z naszą tożsamością w mediach społecznościowych: – jakie mogą być skutki ciągłego życia w dwóch światach?, – jak aktywność w mediach społecznościowych wpływa na kontakty z rówieśnikami? – co można zyskać, a co stracić dzięki mediom społecznościowym? – która tożsamość człowieka jest prawdziwsza – ta, którą prezentuje w realnym świecie, czy ta którą ma w mediach społecznościowych? Młodzież zauważa, że ludzie często przez większą anonimość w świecie cyfrowym podają się za kogoś innego, chcą być inni niż w rzeczywistości i zmieniają swoje cechy, widzi zagrożenie wynikające z przenikania się światów realnego i wirtualnego. Po dyskusji oraz po podsumowaniu przez Panią Dyrektor Monikę Mazur do zastanowienia pozostaje pytanie: który człowiek jest bardziej prawdziwy ten z realnego świata, czy ten z mediów społecznościowych?

Skip to content