26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wizyta studyjna w Finlandii w ramach projektu „Future skills”.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach projektu Erasmus+ „Future  skills” realizowanego przez szkołę Poke z Finladnii, nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu (ZST Radom) Mariusz Utkowski i Łukasz Gierek, zostali zaproszeni do zaprezentowania wykorzystania nowoczesnych technologii w edukacji. W czasie swojej wizyty poprowadzili warsztaty, prelekcje oraz webinar, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Główną tematyką zajęć była prezentacja techniki skanowania, druku 3D oraz możliwości zastosowania długopisów 3D.  Uczestnicy spotkania mogli poznać wspomniane technologie w formie zajęć praktycznych. Prelegenci z ZST Radom zaprezentowali również ścieżkę od skanu fizycznego obiektu przez szybką rekonstrukcję i wydruk 3D.   Na warsztatach demonstrujących zastosowanie długopisów 3D uczestnicy poznali sposoby kreatywnego wykorzystania tych urządzeń na różnych etapach edukacji: od szkoły podstawowej przez średnią na studiach skończywszy. Wszyscy uczestnicy zajęć byli zachwyceni umiejętnościami i pomysłowością prowadzących oraz możliwościami jakie daje nowoczesna technologia.

Skip to content