26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Kolejne zajęcia dla uczniów SP za nami

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W trakcie organizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu zajęć z praktycznego wykorzystania sztucznej inteligencji, uczniowie szkół podstawowych mieli okazję zapoznać się z różnymi narzędziami wykorzystującymi AI. Jednym z nich był ChatGPT, który pozwolił im na stworzenie prostej strony internetowej. Dodatkowo, podczas zajęć mieli oni okazję zapoznać się z narzędziami do tworzenia grafiki, takimi jak Scribble Diffusion czy freeimage.ai, które również korzystają z algorytmów sztucznej inteligencji. Uczestnicy szkolenia poznali także praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji w tworzeniu wideo i animacji. Dzięki tym zajęciom młodzi adepci informatyki nabyli podstawowe umiejętności związane z praktycznym wykorzystaniem sztucznej inteligencji w projektowaniu różnego rodzaju treści cyfrowych.

Skip to content