Telefon do historii

W holu budynku głównego ZST, obok figurek zabytków Radomia, znajduje się telefon,  przygotowany przez uczniów technikum mechatronicznego. Wykorzystano w projekcie stary typ telefonu z tarczą, wyprodukowany przez Radomską Wytwórnię Telefonów. Uczniowie zamontowali wewnątrz urządzenie, które umożliwia nagrywanie treści związanych z historią naszego miasta. Po wybraniu numeru poprzez tarczę, odbiorca usłyszy w słuchawce naganie, dotyczące historii jednego z zabytków Radomia. Obok znajduje się wykaz numerów z przypisanymi budynkami. Przy zabytkach umieszczono cyfry odpowiadające nagraniom.

Należy podnieść słuchawkę, wcisnąć biały przycisk, wybrać podwójny numer np. 01, odsłuchać informację. Życzymy dobrej zabawy w poznawaniu lokalnej historii.