26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ mobilność nauczycieli

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 02.07-09.07.2022 odbyła się mobilność nauczycieli do Sligo w Irlandii w ramach akredytowanego projektu Erasmus+. Sześciu nauczycieli przedmiotów zawodowych informatycznych wzięło udział w szkoleniu „Introduction to Android Mobile Application Development”. W ramach szkolenia nauczyciele zapoznali się ze środowiskiem Android Studio i SDK. Poznali składnię języka Java. Nauczyli się tworzyć i korzystać z emulatorów systemu Android. Podczas kursu dowiedzieli się jak tworzyć i edytować pliki projektu, tworzyć aplikacje wieloekranowe i publikować swoje aplikacje. Nie tylko poszerzyli swoją wiedzę i umiejętności z zakresu programowania, ale również rozwinęli kompetencje językowe, poznali kulturę i obyczaje panujące w Irlandii. W ciągu pobytu w Sligo poznali zadziwiającą przyrodę tej pięknej zielonej wyspy. Zwiedzili wybrzeże Oceanu Atlantyckiego, klify Slive League i wodospad Glencar. Nauczyciele wrócili do Polski z bogatym bagażem doświadczeń, który daje im nowe możliwości w sferze osobistej i zawodowej.

Skip to content