Zajęcia dodatkowe z informatyki

Zakończyliśmy tegoroczny cykl zajęć dodatkowych z informatyki dla uczniów szkół podstawowych. Podczas naszych spotkań można było wybrać m. in. tematy:

• Cyfrowa ciemnia.
  • Łączymy urządzenia sieciowe przy pomocy kabli sieciowych.
  • (Nie)Bezpieczna sieć – czy zabezpieczenia sieci WiFi można złamać?
  • Routery i inne bajery
  • Programowanie urządzeń. Sterowanie robotami.
  • Rysowanie w HTML. Galerie internetowe
  • Zrób własną stronę internetową
  • Startujemy z Pythonem!
  • Od zera do bohatera – gra przygodowa z Phytonem.
  • Windows 11, Microsoft Edge, Office 2021 – co nowego? Czym Cię taki zestaw może zaskoczyć?
  • Kto/Co powoduje, że komputer działa.
  • Czy komputer może za nas robić różne rzeczy? Np. czytać nam, czy rozwiązywać zadania z matematyki?
  • Tworzenie gier w Microsoft MakeCode Arcade
  • HTML i CSS. Poznaj podstawy i zacznij projektować własną stronę internetową.
  • Jak zdiagnozować komputer w systemie Windows?
  • Jak chronić swoje dane osobowe?
  • Czy uczenie się może być przyjemnością?

Jak co roku spotkania cieszyły się dużym powodzeniem. Wiemy, że chętnych było dużo więcej niż miejsc. Być może w następnej edycji uda się temu zaradzić. Z większości naszych zajęć można było znaleźć relacje na stronie szkoły oraz FB. Dziękujemy wszystkim naszym gościom za zainteresowanie.

Wszystkim życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji i zapraszamy do naszej szkoły.

Zespół nauczycieli przedmiotów informatycznych.