26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Brązowy medal w koszykówce 3X3 chłopców ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Udany rok szkolny 2021/22 zaliczają nasi uczniowie w koszykówce chłopców. Podwóch złotych medalach, tym razem podopieczni Alberta Siekiery zdobyli brązowy medal w koszykówce 3X3 chłopców. Turniej koszykówki ulicznej organizowany był w ramach XVIII Olimpiady Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem turnieju było X Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego. Niestety pogoda pokrzyżowała plany organizatorom i zawody odbyły się w sali gimnastycznej. Drużyny 5-osobowe (trzech grających + dwóch rezerwowych) rywalizowały w grupie systemem  „każdy z każdym”. Zawodnicy z naszej szkoły wygrali: z Zespołem Szkół Samochodowych 9:7 i z X LO 9:1. Wpółfinale ulegliśmy Zespołowi Szkół Elektronicznych 2:3. O porażce w dużej mierze zadecydowała bardzo słaba skuteczność oraz duża liczba błędów w ostatnich minutach gry. Wmeczu o trzecie miejsce pokonaliśmy Konarskiego 10:5. W brązowej drużynie wystąpili: Mikołaj Drużdżel 2M, Aleksander Hartmann 1B, Oskar Koterwa 2Z, Bartosz Podgórski 2P.

Skip to content