26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Erasmus+ podsumowanie praktyki zawodowej w Irlandii

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 20.05.2022 r. zakończyły się zawodowe praktyki w Irlandii, w których uczestniczyli uczniowie klasy 3B technikum informatycznego. Był to czas intensywnej nauki, pracy i zabawy. Nasi uczniowie wykazali się odpowiedzialnością, kreatywnością i zaangażowaniem. Byli zawsze uprzejmi i pomocni. Wykonywali swoje obowiązki z dużą starannością i zapałem.

Do zadań zawodowych jakie wykonywali, należało diagnozowanie i naprawa sprzętu komputerowego, instalacja i konfiguracja systemów operacyjnych, projektowanie stron internetowych, aktualizacja serwisów internetowych, administrowanie systemami firm, digitalizacja dokumentów oraz tworzenie i edycja grafiki i multimediów.

Jednym z ciekawszych projektów, jaki realizowali nasi uczniowie było stworzenie strony internetowej, zawierającą pomocne informacje dla osób z Ukrainy. Wśród nich znajdowały się dane na temat możliwości znalezienia pracy, odbycia kursów języka angielskiego, uzyskania pomocy organizacji charytatywnych i rządowych. W ostatnim tygodniu praktyk Maciek, Kacper i Janek zaprezentowali na spotkaniu z uchodźcami z Ukrainy w Strandhill  efekty swojej pracy – stronę internetową. Podczas spotkania zebrali opinie i informacje zwrotne, które pomogły im w ulepszeniu strony i zwiększeniu jej funkcjonalności. Dziewczęta – Patrycja i Natalia otrzymały od pracodawcy list z podziękowaniem za ich pracę i zaangażowanie, natomiast w uznaniu za ogromną pomoc, Dominika i Filip zostali uwiecznieni na łamach dziennika Sligo Weekender. Wszyscy pracodawcy byli pod dużym wrażeniem umiejętności zawodowych naszych uczniów. Dzięki praktykom w Irlandii uczniowie zdobyli doświadczenie i umiejętności zawodowe, poznali normy pracy za granicą, poszerzyli także swoją wiedzę w zakresie mobilności zawodowej, co z pewnością zaowocuje w przyszłości. Młodzi ludzie zwiedzili także ciekawe i piękne miejsca, poznali wspaniałych ludzi, doskonalili kompetencje kluczowe, w tym związane z umiejętnością posługiwania się językiem obcym oraz współpracą w zespole.

Skip to content