26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Sobotnie zajęcia dla szkół podstawowych.

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Filament, slicer, ploter, PLA, ABS, retrakcja, temperatura topnienia, czy rzeczywistość rozszerzona to tylko niektóre z pojęć z jakimi mogli zapoznać się uczniowie szkół podstawowych, którzy w naszej szkole byli uczestnikami zajęć „Print me to the moon! – druk 3D w praktyce”, prowadzonych przez Pana Łukasza Gierka. Młodzież poznała tajniki druku 3D, budowę drukarki, rodzaje materiałów, z których można wydrukować zaprojektowany wcześniej model. Drukarka 3D nie potrzebuje do pracy żadnych dodatkowych sterowników. Aby przygotować autorski model, jaki tworzyli uczestnicy sobotnich zajęć, potrzebny jest sprawny i wydajny komputer. Jak taki komputer skonstruować, na co zwrócić uwagę, jak diagnozować stan sprzętowy i systemowy swojego komputera opowiadała Pani Barbara Głuch na drugiej części sobotnich zajęć pt.: „Jak zdiagnozować komputer w systemie Windows?”

 

Skip to content