26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wizyta w Holandii w ramach Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach międzynarodowego projektu Erasmus+ pt. „ Opening Students’ and Teachers’ Minds to the Digital World”, realizowanego w naszej szkole od roku 2019, w dniach 28.03 -01.04 2022, przedstawiciele naszej szkoły (pięcioro uczniów z klas 3Ag, 3B, 3Bg, 3Eg wraz z opiekunkami, p. Elwirą Mortką i p. Małgorzatą Krajewską) wyjechali do Ridderkerk (Holandia). Miejscowość sąsiaduje z Rotterdamem. Była to czwarta krótkoterminowa wymiana grup uczniów z naszej szkoły w ramach projektu.

Gospodarzem mobilności była holenderska Farel College. Szkoła oprócz nas, gościła również uczniów z Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Tematem przewodnim wizyty było zagadnienie Europejskiej Tożsamości.

Podczas tej mobilności zwiedzaliśmy Rotterdam podczas wycieczki rowerowej oraz spróbowaliśmy typowych holenderskich przysmaków. Oprócz poznawania kultury, uczniowie pracujący w międzynarodowych grupach, mieli za zadanie stworzyć filmy ukazujące, czym dla nich jest Europejska Tożsamość.    Wyniki pracy zostały zaprezentowane podczas ostatniego wspólnego spotkania.

To był bardzo intensywny tydzień, który wszyscy będziemy długo wspominać. Przyjaźnie zawarte podczas tej wizyty na pewno przetrwają pomimo dzielących nas kilometrów.

Skip to content