26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wycieczka po hrabstwie Sligo w ramach wyjazdu Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W ramach wyjazdu Erasmus+ w wolny weekend nasi uczniowie wraz z opiekunami mieli przyjemność zwiedzić hrabstwo Sligo. Pierwszą atrakcją był piękny wodospad Devil’s Chimney Waterfall, irl. Sruth in Aghaidh an Aird – płynący w górę. To najwyższy wodospad w Irlandii z pionowym spadkiem 150 metrów, płynący ze szczytu karbonowych wapiennych klifów wznoszących się ponad 500 metrów nad poziomem morza. Ze szczytu można podziwiać przepiękne widoki na jezioro Glencar Lough. Następnym punktem wyprawy był wodospad w Glenariff Forest Park. To park leśny udostępniany dla turystów.

Kolejną atrakcją była podróż wzdłuż pasma gór Dartry Range ze wspaniałą 526-metrową górą Ben Bulben, irl. Binn Ghulbain – szczyt w kształcie szczęki, jedną z najsłynniejszych gór w Irlandii. Ben Bulbin to przykład góry stołowej, o stromych, pionowych niemal zboczach i płaskim jak stół wierzchołku.

Ostatnim etapem wyprawy był przepiękny Półwysep Mullaghmore! Mullaghmore Head (irl. An Mullach Mór) to półwysep, z którego rozciągają się niezapomniane widoki, w tym na zamek Classiebawn Castle. Nad brzegiem Atlantyku znajdują się wysokie, strome  klify. Poniżej półwyspu znajduje się maleńka wioska z szeroką, piaszczystą plażą.

To była dla wszystkich niezwykła wyprawa!.

Skip to content