26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

ZST Erasmus+

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

23 kwietnia grupa uczniów ZST z kierunku technik informatyk wraz z opiekunami rozpoczęła wyjazd na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+.

Na lotnisko w Modlinie dotarliśmy bez problemów. Czekała nas odprawa i lot do Dublina. Dla wielu uczestników był to pierwszy lot samolotem w życiu. Takich doświadczeń się nie zapomina. Lot przebiegł spokojnie i po trzech godzinach dotknęliśmy irlandzkiej ziemi. Z Dublina droga do Sligo zajmuje około 3 godzin. W tym czasie podziwialiśmy widoki pięknej, zielonej Irlandii.

Po przyjeździe powitała nas Tara, koordynator praktyk w Sligo, z mężem Jimim i rodziny, u których będziemy gościć przez kolejne 4 tygodnie. Irlandczycy okazali się niezwykle mili i życzliwi, dbają o gości jak o swoją rodzinę. Jedzenie i warunki lokalowe są bardzo dobre.

W Irlandii obowiązuje język angielski. Jest to świetna okazja do doszkolenia swoich umiejętności językowych. Rozmowy z rodzinami, z koordynatorami i pracodawcami odbywają się wyłącznie po angielsku. Wszyscy sobie świetnie radzą.

Drugiego dnia, w niedzielę, odbyło się spotkanie informacyjne z Tarą w Centrum Informacyjnym w Sligo. Uczestnicy uzyskali podstawowe informacje o życiu i pracy w Irlandii. Po spotkaniu zwiedziliśmy Sligo. Jest to około 20 tysięczne miasto, spokojne, bardzo pięknie położone nad samym morzem. Ruch lewostronny potrafi zaskoczyć.

W poniedziałek i wtorek mieliśmy lekcje języka angielskiego z irlandzką nauczycielką Matyldą, z którą te kilka godzin było czasem super nauki i zabawy!

Przed uczniami pierwszy dzień u pracodawców! Jest to wyzwanie zarówno językowe, jak i zawodowe, ale wszyscy są bardzo pozytywnie nastawieni i zmotywowani.

W sobotę dzień wolny, a w niedzielę wyruszamy na wycieczkę w okolice Sligo.

Zapraszamy do obejrzenia galerii!

 

Skip to content