26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Warsztaty dla szkół podstawowych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

„Uczymy się pisać… strony internetowe”

Specjalista do spraw rozwoju stron internetowych, architekt stron internetowych to zawody współczesności i przyszłości, które cały czas się rozwijają. Cały czas wzrasta popyt na profesjonalistów, którzy będą umieć odnaleźć się w technologicznym świecie. To jedna z przyczyn, dla których warto zainteresować się tworzeniem stron internetowych.

Warsztaty on-line zorganizowane 13 marca 2021 roku przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu potwierdziły zainteresowanie tematem. Kilkadziesiąt osób z różnych szkół podstawowych z terenu Radomia i okolic pisała… swoją pierwszą witrynę: „Moje e-portfolio”.

Zaczęliśmy od konstrukcji strony internetowej, poznaliśmy sposób tworzenia elementów, z których się składa, potem przeszliśmy do szkieletu dokumentu HTML i w końcu, za pomocą podstawowych znaczników i najprostszego narzędzia, jakim jest Notatnik, zbudowaliśmy swoją pierwszą stronę… a następnie witrynę.

Ale witryna bez użycia stylów jest niekompletna, jak tort bez wisienki. Style pomagają ją wzbogacić. Dlatego w błyskawicznym kursie dowiedzieliśmy się, jak użyć poleceń CSS, aby uatrakcyjnić portfolio.

I zrobiliśmy to! Stworzyliśmy naszą pierwszą witrynę! Oczywiście, trzeba będzie jeszcze włożyć trochę pracy, by osiągnąć satysfakcjonujący efekt, ale ziarenko zostało zasiane a ciekawość rozbudzona.

 

„Każda prawda ma cztery rogi: ja, jako nauczyciel,
odkrywam przed Wami jeden z nich, a pozostałe musicie odkryć sami”

(Konfucjusz).

Na razie uchyliłam tylko rąbek pierwszego rogu, mając nadzieję, że uczniowie będą chcieli dalej odkrywać arkana HTML-a i CSS. Zapraszam również na inne, darmowe warsztaty dla szkół podstawowych, prowadzone przez nauczycieli informatyki z Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Prowadzący: Anetta Kiraga

 

Skip to content