26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Szkolne Koło LOP nagradzane

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

 

Uczniowie ZST bardzo aktywnie działają w SK LOP oraz uczestniczą i osiągają doskonałe wyniki w konkursach organizowanych przez Zarząd LOP w Radomiu.

Uzyskanie I miejsca w konkursie „Najlepiej pracujące SK LOP” to wynik współpracy organizacji działających w szkole takich jak Samorząd Uczniowski, Szkolny Klub Techniki, Szkolne Koło Przedsiębiorczości na rzecz ochrony przyrody, dokarmiania zwierząt, organizowania miejsc wypoczynku dla młodzieży, zagospodarowania terenów zieleni wokół szkoły.

zdjęcie nr 1

W konkursie „Czyste powietrze- Piękny świat”, zadaniem uczniów było przygotowanie krótkiego filmiku, w którym ukazali niezwykle ważny aspekt, jakim jest dbanie o czyste powietrze. Efektem ich pracy było uzyskanie następujących wyników: I miejsce – Kacper Ośko kl.IVD (zdjęcie nr 2), I miejsce – Filip Furciński kl. IA (zdjęcie nr 3), II miejsce- Błażej Smorongiewicz kl. IB (zdjęcie nr 4). W tym konkursie brali udział także opiekunowie, których zadaniem było wykonanie scenariusza zajęć na w/w temat. Wysiłek i wkład pracy został doceniony i Pani Agnieszka Szeliga zajęła I miejsce dając dobry przykład swoim uczniom (zdjęcie nr 5).

Konkurs „Mój las” towarzyszy nam od wielu lat. Tematyka związana z lasem, jego ochrona, możliwość wypoczynku i rekreacji zwłaszcza w czasie pandemii jest nam wszystkim bardzo potrzebna, bo właśnie w lesie możemy odpocząć, zaczerpnąć świeżego powietrza i zrelaksować się. Bardzo budujące jest, że młodzież swobodnie pisze o lesie i uczestniczy w konkursach związanych z lasem. W tym roku szkolnym Amelia Pikiewicz kl. 2A zajęła II miejsce (zdjęcie nr 6), Aleksander Kozak Kl.2A (zdjęcie nr 7) i Tomasz Wolak kl. 1M (zdjęcie nr 8) otrzymali wyróżnienia

Skip to content