III Międzyszkolny Konkurs Polskie Państwo podziemne w latach 1939-1945

W roku szkolnym 2020/21 odbył się III Międzyszkolny Konkurs Polskie Państwo podziemne w latach 1939-1945. Organizatorem konkursu byli nauczyciele historii i informatyki z Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki  w Radomiu. Patronat nad wydarzeniem objął IPN oddział Lublin.

Ze względu na pandemię obydwa etapy odbyły się zdalnie z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams. Uczniowie rozwiązywali zadania testowe przygotowane w aplikacji Forms.

W dniu 10 listopada 2020 roku odbył się etap szkolny,  w którym wzięli udział uczniowie z radomskich szkół średnich. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 15 osób z Zespołu Szkól Technicznych im. T. Kościuszki, XI Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica, II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Konopnickiej, Zespołu Szkół Ekonomicznych. Wszystkie szkoły z Radomia.

Konkurs finałowy odbył się w dniu 13 lutego 2021 roku. Uczniowie mieli do rozwiązania kilkadziesiąt zadań testowych. Do zdobycia było 40 punktów i jedynie zwycięzca zdobył je wszystkie. Średnio finaliści uzyskali 31 punktów.

Zwyciężył uczeń XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica Kamil Dolega.

Kolejne miejsca zajęli:

1. Uczennica XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
  2. ex aequo uczennice
XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
II LO im. M. Konopnickiej
  1. ex aequo uczniowie
Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki
  1. ex aequo uczennice
XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica
II LO im. M. Konopnickiej
  1. Uczennica Zespół Szkół Ekonomicznych.
  2. ex aequo uczniowie
Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki
  1. Uczennica XI LO z Oddziałami Integracyjnymi im. St. Staszica.
  2. Uczeń II LO im. M. Konopnickiej.
  3. Uczennica Zespołu Szkół Technicznych im. T. Kościuszki.
  4. Uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych

Wszystkim finalistom gratulujemy ogromnej wiedzy i pasji. Na kolejne wyzwanie zapraszamy znów za rok.