26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Girls in AI Hackathon

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 5-6 marca 2020 roku w Warszawie miało miejsce ogólnoświatowe spotkanie dziewcząt. Jego celem było poszukiwanie pomysłów na wykorzystanie sztucznej inteligencji w celu rozwiązania wielu aktualnych problemów z którymi się borykamy. Dzięki firmie Microsoft dziewczęta mogły wspólnie z przedstawicielami świata technologii z całego świata pracować nad swoimi pomysłami. Wynikiem ich działań było powstanie kilku ciekawych aplikacji, które zostały ocenione przez grupę ekspertów. Dla najlepszych drużyn ufundowano specjalne nagrody.  Reprezentantki naszej szkoły były w zespołach, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce.

Dwa dni minęły nie wiadomo kiedy. W tym czasie udało się nawiązać wiele ciekawych kontaktów, poznać nowe rozwiązania technologiczne wspierające nasze codzienne działania, poćwiczyć psługiwanie się językiem angielskim, rozwinąć umiejętność pracy zespołowej oraz sprawdzić się pod kątem samodzielności, pomysłowości i kreatywności. Mimo ogromu pracy wszyscy kończyli zajęcia z uśmiechem na twarzy.

Krótki FILM z wydarzenia.

Oto kilka zdjęć z tej wspaniałem imprezy:

 

Skip to content