Zajęcia dodatkowe dla uczniów szkół podstawowych ruszyły

2 marca 2020 by Marek.Skrok

Cyklicznie już od kilku lat w Zespole Szkół Technicznych odbywają się dodatkowe zajęcia dla uczniów szkół podstawowych z informatyki. Uczniowie klas siódmych i ósmych mają możliwość poznać najnowsze rozwiązania informatyczne, jakie na co dzień są wykorzystywane w ZST w Radomiu. Zajęcia rozpoczęły się 29 marca i będą odbywać się systematycznie w soboty do końca roku szkolnego. Na pierwszym spotkaniu – „Cyfrowa ciemnia fotograficzna”uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z tabletami graficznymi firmy WACOM. Uczniowie mieli za zadanie zrekonstruować uszkodzone fotografie, które uległy rozdarciu. Wykorzystując program graficzny mieli za zadanie ułożyć powstałe „puzzle”, a następnie pozbyć się niedoskonałości w wyniku rozerwania zdjęcia. 

Zajęcia prowadził nauczyciel Mariusz Utkowski, który ujawniał rąbki tajemnicy swojej fachowej wiedzą odnośnie pracy grafika komputerowego. Frekwencja była 100%, wszyscy byli bardzo zadowoleni z tematyki jaki i sposobu przeprowadzenia  zajęć. 

Partnerzy szkoły