26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Sympozjum Eko- miasto

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 1.02.2020r uczniowie z klas: 1T- Jakub Paździor i Kacper Rejczak; 1A- Olga Ślifirczyk i Giuseppe Latore uczestniczyli w sympozjum „Eko – miasto” organizowanym przez stowarzyszenie „Zielona Akcja”. Młodzież wspólnie z ekspertami pracowała na warsztatach pt „Razem zaplanujemy tereny zielone”. Ich zadaniem było wymienić problemy i braki w terenach zieleni Radomia oraz przedstawić możliwe zmiany. Mogli wcielić się w urbanistów i wyznaczyć mini system przyrodniczy śródmieścia. Efekty swojej pracy prezentowali przed obecnymi na sympozjum stowarzyszeniami, organizacjami, przedstawicielami SU szkół.

Jak zawsze nasza młodzież wykazała się dużą aktywnością i kompetencjami.

Kolejnym działaniem będzie sadzenie drzew na terenie Radomia w dniu 21.03.2020r.

Gratulujemy zaangażowania i pomysłów.

Skip to content