26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Awans drużyny w Turnieju Trójgamicznym!

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Z początkiem grudnia ruszył „Turniej Trójgamiczny” organizowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, Fundację Teatrikon, Fundację Lublin GameDev oraz Mistrzostwa w Projektowaniu Gier Komputerowych. Turniej skierowany jest do młodzieży nastawionej na rozwój, zdobywanie wiedzy i doświadczeń. Głównym zadaniem uczniów jest stworzenie projektu, a następnie gry elektronicznej w okresie od grudnia 2019 do czerwca 2020. Grupa piętnastu uczniów z ZST z klas 3D, 3A, 4C, 2T zgłosiła pomysł na nietypową grę, łączącą w sobie elementy klasycznej planszówki z wirtualnym światem AR oraz rozbudowanym zapleczem elektronicznym.
Po wstępnej eliminacji zespołów, zostaliśmy zaproszeni na Konferencję Przydziału do Lublina, na której spośród dziesięciu drużyn wyłoniono cztery biorące udział w dalszej części projektu. Uczniowie musieli napisać test sprawdzający ich wiedzę oraz wykazać się umiejętnościami podczas pierwszych warsztatów. Drużyna z ZST znalazła się w gronie najlepszych. Jesteśmy dumni, że uczniowie będą brać udział w tak ciekawym przedsięwzięciu. Czeka ich wiele pracy, ale też zabawy i nauki. Sukces uczniów to także sukces nauczycieli, który podjęli się opieki nad przyszłymi twórcami gier elektronicznych. Projekt prowadzą Katarzyna Grabowska, Barbara Głuch, Łukasz Gierek. Dzięki ich staraniom i determinacji, uczniowie będą wprowadzani w tajniki projektowania i tworzenia gier komputerowych na kolejnych sesjach warsztatowych prowadzonych przez designerów, grafików i programistów z profesjonalnych studiów gamingowych.
Życzymy kolejnych sukcesów!

Skip to content