Wystawa interaktywna pt. „Śladami Jana Pawła II”

W naszej Szkole odbyła się w grudniu wystawa poświęcona papieżowi Polakowi – Janowi Pawłowi II jako podsumowanie projektu „ Poszukiwacze skarbu JP2” trwającego w szkole od września 2019.

Wystawę przygotowali:

– p. Agnieszka Kaim – koordynator projektu w Szkole

– Nina Stecko – ucz. kl. 4M

– Kacper Ruta – ucz. Kl. 2C

– Bartłomiej Paluch – ucz. Kl. 2C

W ciągu dwóch dni społeczność uczniowska wraz z opiekunami miała możliwość obejrzeć zdjęcia z poszczególnych etapów życia papieża i przebyć krótką drogę od małego Karola Wojtyły poprzez lata szkolne, kapłańskie aż do momentu wyboru go na papieża. Kierunek wystawy pokazywały ślady stóp, które prowadziły zwiedzających do kolejnych przystanków, gdzie zamieszczone były zdjęcia z poszczególnych etapów życia Karola Wojtyły, jego postać oraz oraz jego słynne myśli i cytaty.

W tle można było usłyszeć fragmenty przemówień Jana Pawła II z wizyt w Polsce, jego słowa skierowane do młodzieży.

Po zakończeniu zwiedzania zorganizowany był konkurs dotyczący życia Karola Wojtyły, a zwycięska drużyna w nagrodę dostawała papieski smakołyk – kremówkę wg oryginalnej receptury wadowickiej.