Hack heroes

Piątego października rozpoczęła się kolejna edycja konkursu programistycznego Hack Heroes. W tym roku ZST reprezentują Jakub Rychlicki i Adrian Konicki z klasy 4W. Do drużyny dołączył także uczeń Zespołu Szkół Plastycznych w Radomiu Albert Rafalski. Uczniowie podjęli się napisania aplikacji mobilnej, która odpowiada na wybrane problemy globalne jakimi są globalne ocieplenie, ochrona środowiska oraz zdrowe żywienie i problemy społeczne.  Aplikacja zawiera zadania do wykonania, które mają uświadomić użytkownikowi jak można dbać o siebie i otoczenie.  Uczniowie wykorzystali prosty pomysł, który traktuje wzięcie odpowiedzialności za otaczający nas świat nie jako smutny obowiązek, ale jako przyjemną zabawę dającą sporo satysfakcji z wysiłku włożonego w wykonywanie poszczególnych zadań. Teraz pozostaje tylko czekać na rozstrzygnięcie konkursu.  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów.