26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

I Radomski Festiwal Kariery

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniu 23 października 2019 roku w Instytucie Technologii Eksploatacji w Radomiu odbył się I Radomski Festiwal Kariery. Impreza skierowana do uczniów 8 klas szkół podstawowych zgromadziła wiele szkół radomskich oraz przedstawicieli przemysłu. Można było zobaczyć mnóstwo ciekawych propozycji na zaplanowanie swojej przyszłości. Przedsiębiorcy pokazywali czym się zajmują oraz przedstawiali oferty pracy. Szkoły chwaliły się swoimi osiągnięciami oraz ciekawymi zajęciami w postaci warsztatów.

Zespół Szkół Technicznych tradycyjnie zaprezentował się doskonale potwierdzając bardzo dobrą kondycję edukacyjną. Oprócz stoiska prezentującego elementy automatyki i mechatroniki można było wziąć udział w warsztatach z programowania. Pan Zenon Nowocień ze swoimi podopiecznymi pomagali młodzież ze szkół podstawowych zaprogramować ciekawe zdarzenia w bardzo dzisiaj popularnym środowisku Minecraft. Pani Edyta Zielińska wspólnie z Panem Markiem Skrokiem poprowadzili warsztaty z programowania robotów. Dzielnie pomagali im uczniowie Zespołu Szkół Technicznych niejednokrotnie zaskakując wszystkich ciekawymi pomysłami.

Krótką relacją w postaci filmu można zobaczyć TUTAJ.

Skromna galeria z zajęć warsztatowych.

Skip to content