Dni Europejskie w naszej szkole

1 października 2019 by Marek.Skrok

Dnia 26 września 2019 r. po raz czternasty Komisja Języków Obcych zorganizowała imprezę szkolną poświęconą obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tego dnia, młodzież zaprezentowała swoją wiedzę na temat historii i kultury stolic charakterystycznych dla obszaru języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Na początku uczniowie klasy 1 T przedstawili historię Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w wielu krajach europejskich od 2001 roku.

Następnie w prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania zapoznali się z ciekawostkami związanymi z nauczaniem języków obcych w różnych krajach europejskich.

Po prezentacjach nauczyciele języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego zapoznali uczniów z ciekawymi, nietypowymi oraz oryginalnymi łamańcami językowymi dotyczącymi danego obszaru językowego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami powtarzali najciekawsze łamańce językowe oraz poznawali nowe zwroty idiomatyczne z wcześniej przygotowanych plakatów

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w ZST zakończone zostały quizami kulturoznawczymi, związanymi z danym obszarem językowym.

Partnerzy szkoły