26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dni Europejskie w naszej szkole

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 26 września 2019 r. po raz czternasty Komisja Języków Obcych zorganizowała imprezę szkolną poświęconą obchodom Europejskiego Dnia Języków Obcych. Tego dnia, młodzież zaprezentowała swoją wiedzę na temat historii i kultury stolic charakterystycznych dla obszaru języka angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego.

Na początku uczniowie klasy 1 T przedstawili historię Dnia Języków Obcych, który obchodzony jest w wielu krajach europejskich od 2001 roku.

Następnie w prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania zapoznali się z ciekawostkami związanymi z nauczaniem języków obcych w różnych krajach europejskich.

Po prezentacjach nauczyciele języka angielskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego zapoznali uczniów z ciekawymi, nietypowymi oraz oryginalnymi łamańcami językowymi dotyczącymi danego obszaru językowego. Uczniowie wspólnie z nauczycielami powtarzali najciekawsze łamańce językowe oraz poznawali nowe zwroty idiomatyczne z wcześniej przygotowanych plakatów

Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych w ZST zakończone zostały quizami kulturoznawczymi, związanymi z danym obszarem językowym.

Skip to content