CODE WEEK 2019

Mamy za sobą pierwszy tydzień kodowania w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. To ogólnoświatowa inicjatywa promująca naukę programowania i algorytmicznego myślenia wśród młodzieży szkolnej. Rozwijanie wyżej wymienionych umiejętności już od najwcześniejszych lat życia jest dzisiaj bardzo cenionym kierunkiem rozwoju intelektualnego. Nasza szkoła tradycyjnie już od kilku lat uczestniczy w tym projekcie i podejmuje wyzwania stawiane przez bardzo szybko rozwijającą się technologię. Ma zajęciach wykorzystujemy bardzo różne materiały pozwalające w doskonalszy sposób zrozumieć istotę programowania. Na kilku pierwszych spotkaniach, dzięki nowoczesnym technologiom,  udało nam się dokonać pomiaru prędkości poruszających się samochodów. Ponieważ wszystko odbywało się w warunkach laboratoryjnych więc i urządzenia były typowo laboratoryjne.

Najpierw były przygotowania FILM1

A później praca nad projektami FIML2