26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Computer Science Education Week 2018

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 3-7 grudnia w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbyła się tak jak w poprzednich latach inicjatywa „Godzina Kodowania” Hour of Code. To akcja ogólnoświatowa organizowana przez Microsoft przy współpracy z Code.org której celem jest rozwijanie umiejętności programowania wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W tym roku nauczanie kodowania odbywało się w trakcie trwania Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week) w dniach 3-9 grudnia 2018r.

W tym roku uczniowie realizowali godzinę kodowania z nową lekcją zaproponowaną przez Microsoft – Minecraft Voyage Aquatic. Lekcje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Akcję Godzina Kodowania w naszej szkole przeprowadzili nauczyciele przedmiotów informatycznych: Michał Czarnecki w klasach 2B, 2C, 2D, 4C , Barbara Głuch w klasach 1A, 1C,  1D oraz Edyta Zielińska w klasie 1B. Nadmienić należy, że „Godzina Kodowania” jest bardzo popularną aktywnością, wśród naszej społeczności, przez cały rok.

Dwie z uczennic klasy 2B, Marta Farbiś i Dominika Tomczyk, które w sierpniu tego roku przebywały na Bootcamp Microsoft Alice Envisions the Future, wcieliły się w rolę nauczycieli i przeprowadziły zajęcia z Minecrafta dla swoich koleżanek z naszej szkoły.

Autorzy: Michał Czarnecki, Edyta Zielińska, Łukasz Gierek

Skip to content