26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

#MedicaMovember w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

29 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu odbył się finał akcji #MedicaMovember. Jak co roku, na badanie zgłosiło się wielu uczniów i nauczycieli. Celem akcji Movember jest zachęta do regularnego badania. To profilaktyka przede wszystkim raka prostaty i raka jąder. Głównym motywem akcji są wąsy. Pod hasłem Wąsy jest widać raka nie ukryte jest przesłanie aby zapuszczając wąsy właśnie w miesiącu listopadzie zwrócić też uwagę na problem męskich chorób.
Akcja jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, dzięki partnerowi naszej szkoły, a zarazem głównemu sponsorowi akcji #MedicaMovember, Laboratorium Analiz Medycznych Medica z Radomia, każdy uczeń kończący naszą szkołę miał możliwość darmowego wykonania badań w kierunku raka jąder. Medica nie zapomniała też o naszych nauczycielach, dzięki czemu Kadra Pedagogiczna otrzymała za darmo darmowy wachlarz aż 25 badań !

W tym imieniu chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie Medica za wsparcie naszej społeczności szkolnej, parafrazując klasyka „Gramy razem od 2014” i grajmy przez kolejne lata.

Dziękujemy !

 

Skip to content