26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Thanksgiving Day

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Nauczyciele języków obcych w dniu 27 listopada 2018 roku zorganizowali imprezę szkolną poświęconą obchodom Święta Dziękczynienia.

Jednym z punktów programu uroczystości była prezentacja dotycząca historii  Święta Dziękczynienia. Ponadto, dwóch blogerów – Olek i Aleks,  w krótkim filmiku zaprezentowało historię tego Święta. Zgromadzeni uczniowie mogli także zapoznać się ze słownictwem związanym ze Świętem Dziękczynienia, doskonaląc przy okazji wymowę poszczególnych wyrażeń. Oprócz tego, zaprezentowano krótki filmik w formie animacji, obrazujący nie tylko historię Święta Dziękczynienia, ale również charakterystyczne potrawy spożywane w tym dniu przez Amerykanów. Kulminacyjnym punktem programu był filmik przedstawiający na wesoło taniec indyka.

Jako tło muzyczne posłużyły teledyski, tematycznie nawiązujące do Święta Dziękczynienia.

Autor: Anna Michalczyk

Skip to content