26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

I miejsce ZST w konkursie „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

I miejsce ZST w konkursie „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”

Dnia 22.11.2018r w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu odbyło się uroczyste podsumowanie VII edycji konkursu „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu”. W dniach 22-26.11 odbyły się także obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa. Pojawiło się wiele miłych słów i podziękowań skierowanych w stronę wszystkich Krwiodawców.

Zespół Szkół Technicznych w Radomiu reprezentowała opiekunka Szkolnego Koła Honorowych Dawców Krwi Agnieszka Szeliga.

Nasza szkoła kolejny raz zajęła I miejsce w VII edycji konkursu „Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu” spośród radomskich szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs trwał od 1.09.2017r do 31.08.2018r. W czasie trwania konkursu udało się zebrać łącznie 180,68 litra krwi.

Dziękuję wszystkim uczniom za ten wspaniały gest w postaci ofiarowanej własnej krwi. Ten cenny dar był niejednokrotnie jedynym ratunkiem dla życia. Krew jest lekiem, którego do tej pory nie udało się wyprodukować mimo stosowania coraz bardziej nowoczesnych metod i technologii.

Dziękuję za pomoc i życzliwość Dyrekcji szkoły, gronu pedagogicznemu i administracji w ZST w Radomiu.

Młodzież jest najważniejsza, gdyż od wielu lat dzieli się tym cennym darem jakim jest krew. Dziękuję za zaangażowanie i proszę o dalszą pomoc ludziom chorym i cierpiącym.

Opiekun SK HDK – Agnieszka Szeliga.

Skip to content