26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Projekt i konkurs „Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta na rynku”

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zespół Szkół Technicznych jako jedna z 11 szkół wziął udział w projekcie  Komendy Miejskiej Policji w Radomiu oraz NBP z zakresu profilaktyki i edukacji, pod nazwą „ Bezpieczeństwo finansowe konsumenta na rynku” .

Policjanci z KMP prowadzili we wrześniu i październiku szkolenia dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców na temat zagrożeń, związanych m.in. z e-płatnościami, zabezpieczaniem kart płatniczych przed kradzieżą danych czy rozpoznawania fałszywych banknotów. Poruszano także kwestie dotyczące udzielania pomocy  ofiarom przestępstw w sieci.

Finałem projektu był konkurs, polegający na stworzeniu komiksu, promującego bezpieczne zachowania konsumenta w cyberprzestrzeni. Miło nam poinformować, iż uczeń Naszej Szkoły – Robert Ślusarczyk z klasy II C Ti zajął I miejsce.

Jego praca, wraz z pracami innych nagrodzonych osób znalazła się na kartach kalendarza na 2019 rok, wydanego przez realizatorów projektu.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się  22.11.2018 r. w Komendzie Miejskiej Policji
w Radomiu.

Skip to content