26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Code Week w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 15-19 października 2018 Zespół Szkół Technicznych w Radomiu zorganizował dla swoich uczniów zajęcia w ramach europejskiego tygodnia kodowania „CODEWEEK EU”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach programowania na platformie CODE.ORG. Korzystając z Academy of Code poznawali także tajniki programowania baz danych w MySQL. Zajęcia tego typu stwarzają doskonałe możliwości rozwijania umiejętności programowania – umiejętności, która jest obecnie bardzo pożądana na rynku IT. Jak co roku zajęcia te cieszyły się się dużym zainteresowaniem, nasi uczniowie uczestniczyli w nich z zapałem i entuzjazmem.
Zajęcia w naszej szkole w ramach tygodnia kodowania przeprowadził Michał Czarnecki w klasie 2B, 2C i 2D , Barbara Głuch w klasach 1 C i 1D, Edyta Zielińska w klasach 1B i 1D oraz Paweł Wolski w klasach 1N i 1Z.
W okresie od 06.10 do 21.10 dwie drużyny Dominik Szpilski, Anton Żylin, Piotr Głodek oraz Dawid Walczyk, Patryk Staniewski, Piotr Szarow pod opieką pani Katarzyny Grabowskiej brały udział w III edycji ogólnopolskiego konkursu Hack Heroes. Uczniowie przygotowywali aplikacje na temat „Dane publiczne”. Opracowali własne projekty, pracowali nad aplikacjami, ich funkcjonalnością i szatą graficzną. Była to ciężka praca zespołowa, ale i świetna zabawa. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i umiejętności, rozwinęli zainteresowania.

Skip to content