26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Mistrzyni świata honorowym gościem w Szkole Mistrzostwa Sportowego

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Wanda Panfil – Mistrzyni Świata honorowym gościem w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Radomiu.

Szkolna świetlica w Zespole Szkół Technicznych była miejscem spotkania uczniów klas sportowych z Mistrzynią Świata Wandą Panfil. Nasi uczniowie mieli możliwość bliższego poznania maratonki, która w latach 1990-1991 była niekwestionowaną liderką na listach światowych w biegach długich kobiet. Jest pierwszą i jedyną Polką, która została Mistrzynią Świata w biegu maratońskim. Nasza biegaczka zapisała się w historii biegów tym, że wygrała wszystkie najważniejsze maratony: New York, Boston, Tokio, Londyn, Berlin. Podczas spotkania z nasza młodzieżą utytułowana biegaczka opowiadała o początkach swojej kariery, metodach treningowych, sposobie odżywiania oraz motywacji. Chwaliła nas za poziom organizacyjny naszej szkoły i sukcesy sportowe naszej młodzieży, które nie są małe. Tylko w tym roku nasi wychowankowie zdobyli 12 medali Mistrzostw Polski oraz brązowy medal Mistrzostw Świata.

Dziękujemy Mistrzyni za odwiedziny naszej szkoły.

Skip to content