26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

ZST najlepsza podczas XIV Radomskiej Olimpiady Młodzieży

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Gmina Radom od wielu lat prowadzi współzawodnictwo sportowe szkół pod nazwą Radomska Olimpiada Młodzieży. W tym celu podejmowane są liczne działania, które zachęcają do czynnego uczestnictwa w sporcie jak największej ilości uczniów, a tym samym przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej dzieci i młodzieży. Od września do czerwca każdego roku w ramach współzawodnictwa sportowego szkół odbywają się rozgrywki sportowe, obejmujące dyscypliny
i konkurencje w różnych kategoriach wiekowych.
Radomska Olimpiada Młodzieży rozgrywana jest pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia a koordynatorem jest Szkolny Związek Sportowy. Każdego roku odbywa się uroczyste podsumowanie, ogłoszenie wyników, połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta dla najlepszych szkół, nauczycieli i uczniów. W ciągu ostatnich 10 lat Zespół Szkół Technicznych im. T. Kościuszki ośmiokrotnie zdobywał zaszczytne I miejsce. Tak też było również i tym razem. Nasza szkoła w rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych nie dała żadnych szans innym szkołom uzyskując prawie dwukrotnie większą ilość punktów od II drużyny. Jest to niebywale ogromna zasługa uczniów reprezentujących naszą szkołę jak i wkład nauczycieli wychowania fizycznego, którzy przygotowywali młodych sportowców. W tym roku nagroda dla najlepszego uczestnika Olimpiady Młodzieży z ZST przypadła Pawłowi Flisowi uczniowi klasy 3C, natomiast wśród nauczycieli wyróżniony został mgr Radosław Nowakowski.

Skip to content