26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Kolejna nowoczesna pracownia w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki wzbogacił się w roku szkolnym 2018/19 o nową pracownię. Podczas wakacji wyremontowano i zmodernizowano salę 26. Zakres prac remontowych obejmował wiele działań: wymieniono podłogę, obniżono sufit, wyszpachlowano i pomalowano ściany, wymieniono stolarkę drzwiową, zmodernizowano instalację CO. W prace aktywnie włączyli się nauczyciele kierunków elektrycznych i energetycznych. To oni zajęli się zaprojektowaniem i ułożeniem nowej instalacji elektrycznej i oświetleniowej. Instalacja została tak zaprojektowana, by można było ją wykorzystać przy stanowiskach pracy. Pracownia mogła powstać dzięki firmie PGE Energia Odnawialna, która wyposażyła pracownię w stanowiska laboratoryjne i zestawy edukacyjne dla potrzeb nowego kierunku: technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Z laboratoriów będą mogli korzystać również technicy elektrycy, energetycy i mechatronicy. Aktualnie szkoła jest w pełni przygotowana do przeprowadzenia egzaminów zawodowych z kwalifikacji: B21 i B22 z  energetyki odnawialnej.

Uroczyste otwarcie pracowni nastąpiło 3 września 2018 roku z udziałem przedstawicieli Zarządu PGE Energia Odnawialna, parlamentarzystów RP, władz miasta na czele z prezydentem Karolem Semikiem i Dyrekcji szkoły. Uroczyście przecięto wstęgę, a ks. kanonik Andrzej Tuszyński proboszcz parafii p. w. Świętego Wacława poświęcił salę, by godnie i bezpiecznie służyła obecnym i przyszłym uczniom szkoły. Na otwarcie przygotowano krótką kronikę obrazującą kolejne etapy prac przy remoncie sali. Dzięki firmie PGE Energia Odnawialna powstała w Zespole Szkół Technicznych im. T. Kościuszki w Radomiu nowoczesna pracownia na miarę XXI wieku.

Skip to content