26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

4 Mistrzostwa Radomia w grę FIFA

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

9. czerwca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu po raz 4 odbył się finał mistrzostw Radomia w grze FIFA. Jak zwykle towarzyszyło mu duże zainteresowanie ze strony uczniów szkół gimnazjalnych i podstawowych. Najniecierpliwsi zgłosili się do rejestracji już o godzinie 8 rano mimo, że zawody miały się rozpocząć o 9-tej. Oprócz zarejestrowanych uczestników turnieju zgłosiła się też spora liczba kibiców, co jak się okazało, dodawało rumieńców zawodom. Po rundzie eliminacyjnej wyłoniono grupę finalistów. W między czasie zawodnicy mogli delektować się pysznymi wypiekami dostarczonymi przez firmę Fogiel&Fogiel. Dzięki dużej ilości stanowisk do gry, wyposażonych w konsole X-Box  firmy Microsoft, finały mogły się rozpocząć tuż po godzinie 11-tej. Półfinały i finał były bardzo emocjonujące. Nie zabrakło rzutów karnych, które musiały rozstrzygać o zwycięstwie najlepszych z najlepszych w Radomiu. Koniec zawodów przyniósł nam wyniki:

  1. miejsce – Karol Z. PG 22 Radom
  2. miejsce – Kuba K. PG Jastrzębia
  3. miejsce – Oskar K. PG 6 Radom

W trakcie zawodów nie zabrakło konkursów. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w tzw. teście im. Zbigniewa Bońka. Polegał on na podbijaniu piłki nogą siedząc na krześle. Rekordzista wykonał 35 podbić. Były również pytania konkursowe dotyczące znajomości zagadnień związanych z piłką nożną. Tu również pojawiały się nagrody niespodzianki. Finaliści otrzymali puchary pamiątkowe, dyplomy oraz upominki. Na koniec turnieju odbył się pojedynek mistrz ZST kontra mistrz Radomia wygrany przez reprezentanta naszej szkoły.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wiedzy, sprawności oraz sportowego ducha walki. Zapraszamy również w przyszłym roku.

Fotorelacja: Barbara Głuch

Skip to content