Dzień Mamy w ZST

8 czerwca 2018 by Łukasz Gierek

W dniu 24 maja na świetlicy, odbyła się impreza szkolna poświęcona obchodom Dnia Matki w krajach z obszarów językowych: angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego i polskiego. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli wymienionych przedmiotów przygotowali prezentacje multimedialne, w których zapoznano się z historią święta, kalendarzem jego obchodów, ciekawostkami charakterystycznymi dla danych regionów. Obejrzeliśmy nie tylko obchody święta, ale też dowiedzieliśmy się jakie imprezy im towarzyszą w różnych krajach. Zapoznaliśmy się z piosenkami tematycznie związanymi z tą uroczystością. Uczniowie klas drugich deklamowali wiersze okazjonalne. Tło wydarzenia stanowiła muzyka prezentowana przez piosenkarzy i zespoły z różnych obszarów językowych.
Przygotowała: Beata Markiewicz

 

Partnerzy szkoły