26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień Świętego Patryka w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 20 marca 2018 roku, nauczyciele języka angielskiego przygotowali uroczystość poświęconą obchodom Dnia Św. Patryka – patrona Irlandii. W związku z uroczystością, odbyło się spotkanie kulturowe związane z życiem i działalnością  św. Patryka. Podczas akademii uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której mogli poznać patrona Irlandii, jego historię oraz sposób świętowania Dnia św. Patryka na całym świecie. Oprawę muzyczną stanowiły utwory znanego artysty – Ed Sheeran’a. W czasie spotkania wykorzystano również materiały, przywiezione przez nauczycielki języka angielskiego, będące benefiicjentkami programu Power Edukacja Szkolna, z kursu metodycznego, który odbywał się w Dublinie. Uroczystość uświetniły pokazy tańców Riverdance.
Podsumowaniem uroczystości był udział młodzieży w teście sprawdzającym wiedzę o Irlandii.

Skip to content