26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Szlachetna Paczka

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym szkoły, uczniom i ich rodzicom za wielkie zaangażowanie w trwającą dwa tygodnie akcję, przygotowującą do „Wielkiego Finału Szlachetnej Paczki”, który odbył się 9 – 10 grudnia 2017r. Finał Paczki nazywany jest przez Wolontariuszy WEEKENDEM CUDÓW i to właśnie dzięki Wam zdarzył się cud!!! Potrzebująca rodzina, zmagająca się z biedą i chorobami, będzie mogła godnie przeżyć Święta i nadchodzący czas. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tej radości, którą przeżywała podczas dostarczenia Prezentów. Dzięki Waszemu wsparciu udało nam się spełnić wszystkie potrzeby wybranej rodziny i sprawić jej tym niezmierną radość.

„SZLACHETNA PACZKA to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty. Żeby skompletować pomoc dla rodziny trzeba podjąć dość duży wysiłek. Ale tylko to, co jest prawdziwe daje nam satysfakcję. Pomagamy innym, bo sami chcielibyśmy, by ktoś nam pomógł, gdy nas dotknie bieda. Nie pomagamy biedzie roszczeniowej. Nie pomagamy tylko dlatego, że ktoś krzyczy. Pomagamy mądrze. Mądra pomoc to taka, dzięki której ludzie sami radzą sobie w życiu. Głupia prowadzi do tego, że ludziom się nie chce. Lubię ludzi. Nie mówimy o tym, co czujemy. Wydobywamy z ludzi to, co mają w sobie najpiękniejsze. Naszą misją jest służyć ludziom w ich rozwoju: ubogim, wolontariuszom i darczyńcom.”

To jest idea pomocy w akcji „Szlachetna Paczka”, dlatego właśnie w tym roku również się w nią zaangażowaliśmy.

Samorząd Uczniowski i Wolontariat Szkolny

Skip to content