26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Code Week – Radom Technical School 2017

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 4-8 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu  (dalej ZST) uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w ogólnoświatowej inicjatywie ”Code Week 2017”. Pomysł ten ma na celu popularyzowanie zagadnień związanych z rozwijaniem umiejętności logicznego myślenia przez obcowanie z kodowaniem. ZST od kilku lat czynnie uczestniczy w zajęciach proponowanych przez tak znane organizacje i firmy jak m.in. Microsoft, Apple, Amazon, Boys i Girls Clubs of America oraz College Board (źródłohttps://hourofcode.com/pl).
W roku 2017 w czasie tygodnia kodowania mieliśmy okazję zapoznać się bliżej z fenomenalnym środowiskiem Minecraft’a od kilku już lat bardzo popularnego wśród młodych fascynatów informatyki. Specjalnie przygotowane scenariusze zajęć pozwoliły przybliżyć uczestnikom tajniki podstaw kodowania. Wiele osób pytało co dalej. W ZST dysponujemy urządzeniami Micro:bit oraz AdaFruit, które można programować w takich językach jak JavaScript czy Python. Jest również możliwość podłączania do nich urządzeń zewnętrznych, takich jak np. silniczki, diody, elementy pomiarowe, itp. To może być bardzo inspirująca zabawa zarówno dla młodszych jak i starszych uczniów.
Podczas tygodnia kodowania w ZST w zajęciach udział wzięło blisko 200 osób. Uczniowie byli bardzo zadowoleni i od razu deklarowali chęć uczestnictwa w kolejnych bardziej zaawansowanych pracach związanych z programowaniem.
Zespół IT
Skip to content