Code Week w ZST

W ZST zakończyła się akcja CodeWeek 2017. W naszej szkole odbyło się szereg działań mających na celu propagowanie nauki algorytmiki i programowania. Nauczyciele przedmiotów informatycznych przygotowali szereg zajęć, na których młodzież mogła nie tylko zaprojektować grę komputerową, ale także zapoznać się z działaniem urządzenia MicroBit.  Uczniowie pod opieką p. Edyty Zielińskiej oraz p. Marcina Czerwonki kodowali na platformie Code.org oraz TouchDevelop. Młodzi entuzjaści MicroBit’a uczyli się programowania na zajęciach p. Marka Skroka. W ramach wydarzenia CodeWeek grupa uczniów wzięła także udział w drużynowych  zmaganiach Hack Heroes, czyli codeweekowym hackathonie. Zespół pod opieką pani K. Grabowskiej opracował projekt, których tematem przewodnim była GRYWALIZACJA. Na najlepsze projekty czekają atrakcyjne nagrody, a zwycięski projekt będzie wspierany w dalszym rozwoju. Trzymamy kciuki za naszych szkolnych programistów.