26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Zlot Kościuszkowski i III miejsce za mural

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

12 – 15 październik 2017 r. uczestniczyliśmy w Zlocie Młodzieży Szkół im. Tadeusza Kościuszki. To było niezwykłe spotkanie. Od czwartku do soboty spotkaliśmy setki uczniów ze szkół noszących imię Tadeusza Kościuszki z całej Polski. Wzięliśmy udział w korowodzie z pochodniami na szczyt Kopca Kościuszki oraz w miejskiej grze terenowej śladami Tadeusza Kościuszki, zwiedzając miasto i miejsca związane z Kościuszką. Na krakowskich Plantach zasadziliśmy pamiątkowy platan W kinie „Kijów” uczestnicy zlotu obejrzeli opowieść sceniczną „Łączymy serca” autorstwa Barbary Wachowicz. Odtwórcami ról byli uczniowie IV LO im. T. Kościuszki w Krakowie. Po spektaklu odbyła się prezentacja najnowszej książki B. Wachowicz „Tadeusz Kościuszko w Ojczyźnie, Ameryce i Szwajcarii. Nasi uczniowie osobiście poznali autorkę książki.

W czasie uroczystości w kinie Kijów nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na mural „Kościuszko jak malowany” Nasza praca zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Autorem projektu i głównym wykonawcą muralu jest nauczyciel naszej szkoły Mariusz Utkowski wspomagany przez uczniów naszej szkoły. Wzięliśmy udział w Lekcji Śpiewania z Biblioteką Polskiej Piosenki, zatytułowanej ”Wszyscy jesteśmy Kościuszkami”, gdzie przygotowano 4 tysiące śpiewników, w których znalazły się piosenki i pieśni Kościuszkowskie, 14 października 2017 roku na Rynku Głównym wykonano pamiątkowe „Zdjęcie z Kościuszką”, gdzie również nasi uczniowie zaprezentowali tarczę naszej szkoły oraz okolicznościowe krakuski. Później odbyła się lekcja śpiewania pieśni i piosenek o Kościuszce. W niedzielę na zakończenie Zlotu odbyła się msza święta w katedrze wawelskiej z udziałem Prezydenta RP.

Skip to content