26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Wycieczka z przewodnikiem po Muzeum Egipskim w Kairze

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

„Muzeum Egipskie możemy zaliczyć do jednego z najbardziej zachwycających miejsc na świecie. Jest to absolutnie obowiązkowe miejsce do zwiedzenia. Ze względu na mnogość cennych zbiorów można je nazwać „jaskinią Ali Baby” takie słowa usłyszeliśmy od egipskiego przewodnika, którym był Abdelrahman Othman. Zabrał on na wycieczkę uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych w Radomiu.

Dzięki platformie Microsoft.Education.com mogliśmy wirtualnie zwiedzić najbardziej spektakularne zbiory na świecie. Nie wychodząc ze szkolnej sali zobaczyliśmy fragment kultury i cywilizacji egipskiej , która istnieje od tysięcy lat. Abdelrahman opowiadał o codziennym życiu starożytnych Egipcjan , pokazywał przedmioty codziennego użytku, obficie udekorowane kolorami uzyskanymi z naturalnych składników, które zachowały swoje barwy pomimo upływu tysięcy lat. Niesamowite! Widok starożytnego rydwanu wykonanego z lokalnego drewna , tronu czy biżuterii , której design wydaje się ponadczasowy , sprawiły , że mogliśmy poczuć się nie widzami, ale uczestnikami ich życia.

Taka lekcja daje niezapomniane wrażenia i jest urozmaiceniem w dość monotonnym życiu szkolnym. Ta niezwykła lekcja historii zostanie zapamiętana zarówno przez uczniów jak i nauczycieli.

Skip to content