26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Akcja #Komórkomania w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 3 – 12. 04. 2017 r. w Naszej Szkole realizowany jest Projekt #KOMÓRKOMANIA, skierowany do wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Celem projektu jest promowanie idei dawstwa szpiku kostnego oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca osobom, które podejmą ŚWIADOMĄ DECYZJĘ o takiej rejestracji. Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS. Jej głównym celem jest uwrażliwienie środowiska szkolnego na potrzeby drugiego człowieka, w tym konkretnym przypadku, każdej osoby dotkniętej nowotworem krwi. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie. Im więcej potencjalnych dawców, tym więcej szans na życie dla chorych.

Rejestracja jest bardzo prosta, bezbolesna i nieinwazyjna. Polega na wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka i trwa około 10 minut. Liczymy na TWOJE WSPARCIE, przyłącz się do #KOMÓRKOMANII, podaruj innym szansę na ŻYCIE.

WIĘCEJ INFORMACJI na: https://www.dkms.pl/pl/szkola-o-projekcie https://www.dkms.pl/pl/media/9001

Koordynatorki akcji #Komórkomania w Zespole Szkół Technicznych

pedagog – W. Syta

psycholog – M. Mazur

Skip to content