26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Podsumowanie: Dzień otwarty w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Prawie 250 gimnazjalistów odwiedziło Zespół Szkół Technicznych w Radomiu podczas Dni Otwartych. W ramach poznawania swojej przyszłej szkoły uczniowie mogli spróbować swoich sił na stanowiskach „prób pracy” czyli miejscach, w których wykonywali działania związane z danym zawodem. Kandydaci na elektryków łączyli obwody elektryczne i oświetleniowe, łączyli ogniwa słoneczne i uruchamiali urządzenia elektryczne. Informatycy sprawdzali swoje siły przy łamani haseł do rutera, programowaniu lub grafice komputerowej. Mechatronicy programowali urządzenia wykonujące różne zadania. Mechanicy na metalowej płytce grawerowali krzywe. Dodatkowo swoje zadania do wykonania stawiali gimnazjalistom nauczyciele wychowania fizycznego, angielskiego i historii. Całość działań zamkniętych było w Grze Szkolnej, na zakończenie której uczniowie wykazując się swoją wiedzą o szkole mogli wygrać różne gadżety.
Najliczniej Zespół Szkół Technicznych odwiedzili gimnazjaliści z PG 34, PG2, PG3, PG 13 i Gimnazjum z Jedlińska. Zaskakujący był również fakt, że jeden uczeń przyjechał do nas specjalnie z Poznania
 
 
Dni Otwarte okiem kamery
Skip to content