26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

„Hour of Code” w ZST

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

W dniach 5-11 grudnia 2016 roku odbyła się już po raz czwarty ogólnoświatowa akcja pod nazwą Hour of Code  czyli „Godzina Kodowania” organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA) przez code.org. Celem akcji jest promocja i rozpowszechnianie wiedzy programistycznej wśród uczniów we wszystkich przedziałach wiekowych. Oferta łamigłówek i kursów, które udostępniają obecnie twórcy akcji, jest bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.
W bieżącym roku zostało zarejestrowanych 160,897 wydarzeń Hour of Code na całym świecie i aż 1,163 w Polsce.  Wszyscy uczestnicy na podstawie opracowanych kursów na platformie Code.org mogli uczyć się w jaki sposób zaprojektować własną grę z wykorzystaniem bloków programowania bądź poleceń w konkretnym języku programowania m.in. C++, Phyton, Java Script.
W naszej szkole „Godzinę kodowania” dla uczniów klas pierwszych i drugich technikum informatycznego (około 160 osób) zorganizowali Artur Rudnicki, Edyta Zielińska, Michał Czarnecki oraz Marcin Czerwonka. 
Skip to content