26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Dzień sportu w Zespole Szkół Technicznych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Dnia 1.06.2016 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Sportu. Reprezentanci klas 1-3 spotkali się, by w duchu walki sportowej rywalizować, jednoczyć się we wspólnych dążeniach i zmaganiach. Głównym celem imprezy było promowanie wśród młodzieży aktywnego wypoczynku poprzez udział w zawodach i konkursach o charakterze rekreacyjno-sportowym oraz zachęcenie młodzieży do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Konkurencje sportowe odbywały się na stadionie lekkoatletycznym, a także w sali gimnastycznej. W zawodach w przeciąganiu liny wygrała klasa 2R, drugą lokatę zajęła 3N, a trzecią 2B. W turnieju piłki nożnej bezkonkurencyjna okazała się klasa 1A, drugie miejsce klasa 2E, a trzecie 1W. W konkursie rzutów za 3 pkt wygrał Patryk Szymaniak 3T, drugi był Dawid Wójcik 3T, a trzeci Bartłomiej Żuk 1W. Następnym wyczynem był rzut z połowy boiska piłką do koszykówki. W tym najlepszy okazał się uczeń z klasy 1E Aleksander Goljat, miejsce drugie zajął Szymon Piskorz 2E, a trzecie Paweł Tomczyk 3T. Ostatnim konkursem w sali gimnastycznej były zmagania w rzutach osobistych. Tutaj złoty medal zdobył Bartłomiej Żuk 1W, srebrny Patryk Szymaniak 3T, a brązowy Paweł Tomczyk 3T.

Dzień Sportu w naszej szkole zakończył mecz w siatkówkę pomiędzy nauczycielami a uczniami. Po zaciętym i wyrównanym meczu padł remis 1:1 w setach.

W dniu pełnym emocji towarzyszył nam również quiz o tematyce sportowej połączony z piknikiem ze zdrową żywnością na świeżym powietrzu, który przygotowały nasze wspaniałe koleżanki Wioletta Syta, Monika Mazur oraz Anna Sałek-Kudas. Wszystkie klasy i uczniowie,  którzy  stanęli  na podium otrzymali pamiątkowe  medale, puchary, dyplomy. Nagrody wręczała nasza Pani Dyrektor Bernadeta Kudas. Organizatorami Dnia Sportu byli nauczyciele wychowania fizycznego: Małgorzata Soból, Bożena Jadczak, Sławomir Sorsa, Maciej Miter, Paweł Jankowski, Radosław Nowakowski, Marcin Maziarski, Włodzimierz Trzeciak i Albert Siekiera.

Olbrzymie podziękowania składamy dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród dla uczniów naszej szkoły.

Do zobaczenia za rok

 

Galeria

 

 

Skip to content