26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

Uczniowie uczą uczniów – starsi uczą młodszych

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu uczęszczający na dodatkowe zajęcia koła informatycznego uczestniczyli w otwartych zajęciach informatycznych zorganizowanych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Uczniowie ZST wraz z opiekunem przygotowali szereg ciekawych ćwiczeń praktycznych pozwalających zapoznać się młodym miłośnikom nowoczesnych technologii z budową komputera. Ogromną frajdą było samodzielne składanie i montowanie podzespołów komputerowych i sprawdzanie jak komputer wygląda od środka. Treści przekazane w teorii zostały poparte praktyką. Na koniec zajęć uczniowie pod czujnym okiem starszych kolegów rozwiązali test interaktywny sprawdzający ich wiedzę zdobytą podczas ćwiczeń praktycznych. Udział w takich zajęciach dla młodszych to możliwość rozwijania swoich zainteresowań i poszerzanie własnej wiedzy, natomiast dla starszych to możliwość przekazania zdobytej w szkole wiedzy i sprawdzenie się w roli nauczyciela. Zarówno młodsi uczniowie jaki i starsi, oraz opiekunowie z PSP 15 i ZST uznali zajęcia za bardzo ciekawe, dające możliwość wymiany doświadczeń.

Galeria

Skip to content