26-600 Radom, ul.Limanowskiego 26/30
48 362-81-85

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał…” – Jasełka 2015

Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu, ul. Limanowskiego 26/30

„Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał…” – Jasełka 2015

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, w którym wszystko wydaje się piękniejsze, łatwiejsze, a w sercach ludzi rodzi się pokój i dobro. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów, jak łamanie się opłatkiem, wspólne kolędowanie, jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat.

W świątecznej atmosferze 21 grudnia 2015 roku odbyła się szkolna uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia, która zgromadziła uczniów, Dyrekcję, nauczycieli, pracowników Naszej Szkoły oraz zaproszonych gości. Młodzież zaprezentowała jasełka „Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swego dał…” według scenariusza i pod kierownictwem Pani Wioletty Wojciechowskiej – Jaraszek. W realizację tego przedsięwzięcia chętnie zaangażowało się ponad 30 uczniów z różnych klas, a także kilku nauczycieli: ksiądz Maciej Gizicki, Dorota Kaim-Cieślik, Sabina Stankowska, Fabian Stankowski oraz Anna Szlachcińska. Cały występ był utrzymywany w wyjątkowej atmosferze. Kolędy, pastorałki i wiersze wykonywane przez uczniów chwytały za serca i sprawiły, że wszyscy poczuli zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Po części artystycznej, Pani Dyrektor Bernadeta Kudas podziękowała artystom i ich opiekunom za przygotowanie inscenizacji oraz pogratulowała zespołowi szkolnemu „ZST-Band” wygranej w pierwszym etapie, jakim były Radomskie Spotkania z Kolędami i Pastorałkami pod hasłem „W hołdzie Ks. Bp. Janowi Chrapkowi”, oraz nominacji do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Na zakończenie złożyła zaproszonym gościom i uczniom życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

Skip to content